Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

У міфах багатьох народів собаці відводиться роль посередника між мешканцями на землі та потойбічними силами. Переконавшись в унікальній гостроті органів нюху собак, люди припускали, що собаки можуть бачити привидів та передбачати наближення смерті людини.

Детальніше »


Собаку ніколи не вважали звичайною твариною, людина визначила їй особливе місце у своїх повір’ях, склавши чимало легенд та міфів.

Детальніше »


За переказами давньогрецькі собаки врятували від ворогів місто Коринф. П’ятдесят собак охороняли цитадель. В одну з ночей, коли внутрішній гарнізон спав, припливла ворожа флотилія, на підступах до міста зав’язався бій із псами, вірними охоронцями. Допомога людей приспіла, коли в живих залишилася лише одна собака по кличці Сотер. Ворог був розбитий, а цитадель врятована. Сотер же ж отримав в нагороду за свою хоробрість срібний нашийник з написом ” Сотер – захисник та рятівник Коринфа”. На його честь спорудили мармуровий пам’ятник.

Детальніше »


Якось дивно виходить: ми називаємо себе вінцем творіння природи, здавалося б, визнаючи тим самим її перевагу над нами, й в той же час претендуємо на те, щоб здобути повну владу над нею.

Детальніше »


Влітку подруга привела мене в кінно-спортивну школу «Конкур». У школі багато коней, й в кожного своя кличка: Болівар, Ніка, Солі з лошатком Еммі, Бостон, Крона з дочкою Копією (хоча Копія виросла вище Крони). Коні дуже гарні та розумні істоти.

Детальніше »


Я люблю приходити в наш Художній музей. У ньому зараз не буває багато відвідувачів. Тому можна подовгу стояти в тиші залів серед картин та “розмовляти” з ними, представляти собі, як гуляєш лісом, чи вздовж моря.

Детальніше »


Влітку я відвідав Англію, передмістя Лондона Сатон. Ми подорожували втрьох: мама, мій брат та я. У Сатоні живуть мої дідусь та бабуся. Вони мешкають у двоповерховому будинку. Всі ми спали нагорі.

Детальніше »


У вік комп’ютерних технологій, коли епістолярний стиль звівся до нуля, потрібно не забувати про величезну користь листів та щоденникових записів.

Детальніше »


Детальніше »


Детальніше »


Ми приїхали в село з вечора. А рано вранці ми пішли за грибами. Тато прокинувся в 4 ранку та сказав мені , що був грибний дощ. Тож треба піти за грибами , а потім посмажити їх та поснідати .

Детальніше »


Виховання дітей, особливо підлітків, завжди проблематично. Вважаючи себе більш досвідченими, знаючими та наділеними правами старшого, ми, дорослі, часто безцеремонно, вдирається в чужий світ.

Детальніше »


Настала осінь. Золотом вкрилося листя на деревах, в повітрі з’явилася прохолода. Зрідка визирало сонце, осявало все навколо т зафарблювало ліс в яскраві й веселі кольори.

Детальніше »


Прийшла зима. Стало холодно. М’який, пухнастий сніг покрив землю білим покривалом.

Детальніше »


Пізньої осені випадає перший сніг . Він майже завжди приходить несподівано. Прокинешся вранці – все кругом біле-білісеньке. Земля немов вбралася в сліпучо-білу святкову сукню . Перший сніг творить чудеса. Як він змінює все кругом! Побачиш річку в цей час та й зупинишся в подиві. Свинцево-синя вода незвично темніє серед цукрово-білих снігових берегів. А яким гарним стає листяний ліс! Він немов вбирається в витончене біле мереживо. Кожна гілочка вкрита снігом. Доторкнешся до неї – так й посиплються на тебе снігові пластівці.

Детальніше »


Класицизм як напрямок формується на границі XVI – XVII ст. Витоки його лежать у діяльності італійської та частково іспанської академічних шкіл, а також об’єднання французьких письменників “Плеяда”, які в епоху пізнього Відродження звернулися до античного мистецтва, прагнучи знайти в його гармонійних образах нову опору для випробувань глибокої кризи ідей гуманізму. Поява класицизму в повній мірі пов’язана зі становленням абсолютної монархії – перехідної форми держави, коли ослабла аристократія та буржуазія, яка ще не набрала сили, однаково зацікавлені в необмеженій владі короля. Найвищого розквіту класицизм досяг у Франції. І тут особливо чітко можна показати його зв’язок з абсолютизмом.

Детальніше »


Література як один з найважливіших проявів людської культури існує не просто у вигляді окремих літературно-художніх творів, а як форма суспільної свідомості, явище соціально-історичного характеру. У процесі історичного розвитку в соціально-економічній, політичній і культурного життя суспільства відбуваються зміни, які зумовлюють і різноманітні зміни в літературі: оновлюють, як принципи відображення життя письменниками, світоглядні та ідеологічні постулати, теми творів і характери їхніх героїв, так і погляди на роль письменника і літератури, а також мову і поетику творів, жанри.

Детальніше »


Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com