Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

Третину Карпатського регіону займають напівприродні території, включаючи пасовища та високогірні луки  полонини, які, завдяки традиційним гірським способам ведення сільського господарства, мають одне з найвищих у світі видове різноманіття (до 75 видів на один квадратний метр) і служать місцем проживання великої кількості ендемічних та реліктових видів.

Охорона рослин

Завдяки різноманітній геолого-геоморфологічній будові, сприятливим ґрунтово-кліматичним умовам, Карпати відзначаються значним біологічним різноманіттям. Флора регіону нараховує понад 3980 видів і підвидів судинних рослин, що становить 31,2% флористичного багатства Європи. У флорі Карпат виявлено 502 види і підвиди ендемів.

Українські Карпати відзначаються великою кількістю субальпійських видів, характерних для субальпійсько-гірської території листяних і хвойних лісів високогір’я. В Українських Карпатах налічується 3171 вид судинних рослин. Завдяки численним висотним поясам, це найбагатший у флористичному відношенні регіон України. З усіх судинних рослин, що ростуть в Україні, майже дві третини зустрічаються в Українських Карпатах, 826 з них занесені до Червоної книги України і 20  до Європейського червоного списку.

Рослини, що ростуть тільки в Українських Карпатах (ендемічні види), мають особливе значення. До цієї групи з-поміж інших належать аконіт низький (Aconitum nanum), первоцвіт полонинський (Primula poloninensis), смородина карпатська (Ribes carpaticum), дзвоники карпатські (Campanula carpatica) і ломикамінь карпатський (Saxifraga carpatica). Східно-карпатський бузок (Syringa josikaea), пенінська хризантема (Chrysanthemum), рівнинна популяція нарциса вузьколистого (Narcissus angustifolius) належать до небагатьох видів та угруповань, що зустрічаються в Карпатському регіоні.

Перелік видів судинних рослин Закарпатської області, занесених до Червоної книги України (2009)

Перелік видів судинних рослин, що підлягають особливій охороні на території Закарпатської області.

Коментувати

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  https://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com