Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

Ця традиція народилася в 1990 р. в США. Редактор орнітологічного журналу Bird-lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб проведення Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї. Вперше, за його закликом, 26 людей провели цей святковий день разом з пташками, спостерігаючи та вивчаючи їх, радіючи їх польоту та свободі.

Детальніше »


20 грудня 2000 Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (резолюція 55/201).

Детальніше »


4 грудня 1950 р. Генеральна Асамблея запропонувала всім державам та зацікавленим організаціям відмічати 10 грудня День прав людини  і посилити свої зусилля в цій сфері.

Детальніше »


З метою привернення уваги до вирішення проблем, які виникають в результаті виробництва і використання небезпечних хімікатів, Латиноамериканська мережа активістів проти пестицидів оголосила 3 грудня Міжнародним днем боротьби з пестицидами. Детальніше »


5 листопада 2001 Генеральна Асамблея оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.

Детальніше »


Міжнародний день вегана (англ. World Vegan Day) відзначається щорічно з 1 листопада 1994 року, в річницю першої «веганської спільноти» (Англ. Vegan Society), утвореного в 1944 році у Великобританії. Детальніше »


Це свято відзначається в день, коли 31 жовтня 1996 шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна, – підписали в Стамбулі Стратегічний план дій щодо реабілітації та захисту Чорного моря. Детальніше »


Генеральна Асамблея ООН, проголосивши з 1 січня 1990 р. Міжнародне десятиріччя із зменшення небезпеки стихійних лих, вирішила оголосити другу середу жовтня Міжнародним днем зі зменшення небезпеки стихійних лих (International Day for Disaster Reduction) і відмічати його щороку протягом Міжнародного десятиріччя (резолюція 44/236).

Детальніше »


День охорони місць існування відзначають у всьому світі. Це свято було затверджено в 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої фауни і флори та природних місць існування в Європі.

Детальніше »


Відзначається в день пам’яті Святого Франциска Ассизького (засновника відомого чернечого ордену францисканців, помер 4 жовтня 1226), релігійного мислителя і філософа, який проповідував любов до всього живого на Землі. Детальніше »


Всесвітній день домашніх тварин святкується щорічно 2 жовтня, починаючи з 1983 р., у день народження Махатми Ганді – передового борця за гуманне поводження з домашніми тваринами. Детальніше »


З 1993 року Міжнародною Асоціацією по Охороні Птахів (BirdLife International) проводиться Всесвітній день спостереження птахів (World Birdwatch). Детальніше »


МОКС – паливо (від англ. MOX – mixed oxides) – змішаний оксид урану і плутонію, один з видів ядерного палива, на якому працюють атомні електростанції. Детальніше »


Цей день відзначається з 1978 р. за рішенням Х сесії (IMCO / C XXXVIII/21) Асамблеї Міжнародної морської організації (ІМО), яка відбулася в листопаді 1977 року. Детальніше »


Вперше цей день відмічався в 1998 р. у Франції, коли в ряді міст було припинено автомобільний рух. Детальніше »


Професійне свято – День працівника лісу встановлене указом президента від 28 серпня 1993 року на підтримку ініціативи працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості України. Свято відзначається щорічно у третю неділю вересня.

Детальніше »


19 грудня 1994 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару (Ozone Layer Protectional Day) (Резолюція 49/114). Детальніше »


В 1971 – у канадському місті Ванкувер Девід Мактаггарт створив міжнародну громадську природоохоронну організацію «Грінпіс» (Greenpeace), яка проводить діяльність по запобіганню забруднень навколишнього середовища і змін клімату, пошук нешкідливих шляхів вироблення енергії, інформування людей про екологічні злочини, при цьому небхідно побувати на місці екологічного злочину і надати інформацію про нього людям. Детальніше »


Щороку Міністерство охорони навколишнього природного середовища України проводить Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел». Детальніше »


На підтримку ініціативи Міністерства агропромислового комплексу України та Спілки пасічників України указом Президент України Л. Кучми від 15 серпня 1997 року N 815/97 встановлено в Україні професійне свято бджолярів – День пасічника, який відзначається щорічно 19 серпня.

Детальніше »


У цей день 6 серпня 1945 р. американська авіація піддала атомному бомбардуванню японське місто Хіросіма. Детальніше »


У 1989 р. Рада керуючих Програми розвитку ООН (ПРООН) рекомендувала відзначати 11 липня як Всесвітній день народонаселення (рішення ПРООН 89/46). Детальніше »


В Україні цей День встановлений Указом Президента України № 464/95 від 22 червня 1995 року і носить назву «День рибалки». Детальніше »


Детальніше »


Всесвітній день рибальства відзначається щорічно з 1985 р. Встановлено рішенням Міжнародної конференції з регулювання і розвитку рибальства, що відбулася в липні в 1984 р. в Римі (Італія).

Детальніше »


Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухами був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1994 р. (резолюція 49/114). Детальніше »


Указом Президента України від 18 березня 2003 року № 226/2003 в Україні встановлено професійне свято – День працівників водного господарства, який відзначається щорічно в першу неділю червня.

Детальніше »


Він був заснований Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році (резолюція 2994 (XXVII)) і з тих пір відзначається всією світовою співдружністю щорічно. Детальніше »


31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Детальніше »


Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк – це європейська організація, яка об’єднує природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений в перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.

Детальніше »


20 грудня 2000 Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття  (International Day for Biological Diversity). Детальніше »


Святкується у зв’язку з оголошенням метеорологами необхідності захисту клімату, як ресурсу, для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь, адже клімат, погода, природні катаклізми істотно впливають на продовольчу, життєву, майнову безпеку, на водні ресурси, відпочинок та збалансований розвиток всіх держав, без винятку.

Детальніше »


Стокгольмська конференція з охорони навколишнього середовища в 1972 році прийняла рекомендацію про створення міжнародної програми з освіти в галузі навколишнього середовища. Детальніше »


Починаючи з 1994 р. для залучення уваги до можливостей використання поновлюваних джерел енергії європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (Мосе) (ISES-Europe), на добровільній основі організовує щорічний День Сонця. Детальніше »


У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції в результаті різкого стрибка напруги стався вибух. Детальніше »


Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Детальніше »


Марш парків є продовженням і якісно новим етапом святкування Днів Дерева і Землі. Детальніше »


Ця дата покликана відзначити Стокгольмську конференцію з навколишнього середовища, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки в цей день була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом всесвітнього Дня навколишнього середовища.

Детальніше »


Важливе завдання дня – інформованість громадськості про стан справ у сфері екологічної безпеки, дотримання місцевими суб’єктами чинного природоохоронного законодавства. День відзначається шляхом організації та проведення конференцій і семінарів, круглих столів, присвячених питанням екології.

Детальніше »


У цей день була організована Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). У зв’язку з постійною зміною навколишнього середовища кожен раз актуальніше стає питання охорони здоров’я. Детальніше »


Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” і не випадково саме в квітні. 1 квітня 1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Детальніше »


Щорічно 23 березня Всесвітня Метеорологічна Організація (ВМО), її члени в 188 країнах, а також світове метеорологічне співтовариство святкують Всесвітній метеорологічний день. Детальніше »


День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що мала місце в 1992 р. у Ріо-де-Жанейро. Детальніше »


Традиція святкування Дня лісу була заснована в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Детальніше »


11-14 березня 1997 р. у м. Курітіба (Бразилія) відбулася 1-а Міжнародна конференція людей, які страждають від дамб, головною метою якої було посилення міжнародного руху проти дамб. Детальніше »


Цей день вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців та інших живих істот морів та океанів. Детальніше »


День байбака – традиційне народне свято в США і Канаді. Перша згадка про День байбака датована 1841 роком, а офіційним американським святом він став в 1886 році. Детальніше »


Цього дня у 1971 р. в Іранському місті Рамcар підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція). Детальніше »


Святкується з 1985 р., з моменту прийняття Делійський декларації про принципи вільного від ядерної зброї і ненасильницького світу. Детальніше »


Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  https://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com