Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

Генеральна Асамблея ООН, проголосивши з 1 січня 1990 р. Міжнародне десятиріччя із зменшення небезпеки стихійних лих, вирішила оголосити другу середу жовтня Міжнародним днем зі зменшення небезпеки стихійних лих (International Day for Disaster Reduction) і відмічати його щороку протягом Міжнародного десятиріччя (резолюція 44/236).

Вперше цей день наголошувався згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1989 року в рамках Міжнародного десятиліття по зменшенню небезпеки стихійних лих (1990-1999).

У 1999 році Генеральна Асамблея вирішила продовжувати щорік відзначати цю дату як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих другої середи жовтня як один з інструментів, сприяючих формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих, включаючи запобігання стихійним лихам, пом’якшення їх наслідків і забезпечення готовності до них.

Міжнародна стратегія по зменшенню небезпеки стихійних лих переслідує, перш за все, наступну мету: довести до уваги широкої громадськості важливість запобігання і проведення роз’яснювальної роботи серед населення, яке найбільш схильне до небезпеки стати жертвою стихійних, екологічних і техногенних лих, щодо відносно доступних засобів по запобіганню переростання небезпек в катастрофи.

В середньому в результаті стихійних лих гине 184 людини в день. За прогнозами, через урбанізацію і зміни клімату на планеті число жертв зростатиме. Мільйони життів можна врятувати, якщо держави більше робитимуть для запобігання і скорочення ризиків стихійних лих.

Стихійні лиха – катастрофічні природні явища і процеси, що виникають раптово і призводять до численних жертв або до зміни звичного устрою життя людей. Зокрема, фахівці зараховують до стихійних лих такі природні явища і катаклізми, як землетруси, повені, цунамі, циклони, смерчі і тайфуни, засухи, виверження вулканів, пожежі тощо.

Понад усе людство потерпає від повеней, циклонів і землетрусів. Незважаючи на розвиток оповісних технологій, з кожним роком стихія забирає все більше життів. За даними ООН, у 2004 році жертвами стихії стали близько 250 тис. осіб. Це втричі більше показників 2003 року і майже у 10 разів більше, ніж у 2002 році. У середньому внаслідок стихійних лих гине 184 людини в день.

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  https://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com