Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

 

Маршрут: санаторій Синяк – г. Обавський Камінь
Початок маршруту: Санаторій Синяк, с.Синяк, Мукачівський район
Особливості маршруту: маршрут проходить схилами букового лісу, вершина має скельні урвища
Протяжність маршруту: 8.39 км
Тривалість маршруту: 4 години (одноденний)
Висота вершини г. Обавський Камінь : 980 метрів над рівнем моря
Максимальний вертикальний підйом від початкової точки: 576 метрів
Сумарний вертикальний підйом: 586 метрів
Рекомендований період року: весна – осінь
Додаткова інформація: наявність мобільного зв’язку

Маршрут реверсивний, одноденний, більшою частиною проходить схилами букового лісу. Визначність цього походу на гору полягає в тому, що на ній збереглися сліди вулканічних процесів, які відбувалися мільйони років тому. Скельна частина східного схилу гори Обавський Камінь добре видна ранньої весни, пізньої осені або зими. Проте, в літній період величезні букові дерева щільною стіною закривають прямовисні скелі від поглядів людей.

Синяк - Обавский камень

Цей маршрут не складний, займає трохи більше 4 годин. Декілька коротких стрімких ділянок не можуть втомити навіть недосвідченого туриста. Краще всього виходити на маршрут в суху погоду, коли ґрунт на схилах стійкий і не ковзає під ногами. Пропонуємо почати маршрут від входу в санаторій “Синяк”, який розташований безпосередньо на автодорозі смт.Чинадієво, – с.Синяк.

Карта Синяк - Обавский камень

Відстань до вершини 4.1 км. Підіймаємося брущаткою вгору в напрямі села Синяк і через метрів 500 згортаємо вліво на територію санаторію, у напрямі фонтану. Пройшовши фонтан прямуємо в бік схилу на північний захід, між двох цегляних будівель. Пройшовши близько 200 метрів і здолавши наземний трубопровід виходимо на край лісу. Від цього місця до вершини 3.3 км. Далі починається підйом вгору курсом 280° (західний напрям). Через 150 м різкого підйому виходимо на лісову дорогу, беремо вліво і продовжуємо шлях на захід.
Тут починається маркування маршруту, виконане в різні періоди часу. Старе маркування нанесена на дерева біло-блакитною фарбою, у вигляді трьох горизонтальних смужок. Нові позначення виконані у вигляді однієї, іноді двох смужок бордового кольору. Місцями ви зустрінете жовті, сині, бордові смужки нанесені на камені, дерева.
Рухаємося лісовозною дорогою у північно-західний бік і через 0.9 км виходимо на вирубку лісу, яка тягнеться вправо в напрямі руху. Пройшовши вирубку йдемо дорогою точно на захід і через 230 м виходимо на наступну стару вирубку, яка за своїми розмірами значно більше попередньої. На відкритому схилі наша дорога роздвоюється. Йти треба в північному напрямі (вправо, курс 351°) у бік невеликої смужки дерев, вцілілої після масштабної “зачистки” схилу.
Звідси дорога простягнеться схилом, вигинається дугою вліво на південь і через 0.8 км виходить на стежку, що йде в ліс курсом 316° (північний захід). Від цього краю лісу до вершини 1 км і 30 хвилин ходьби. Пройшовши лісом близько 300 метрів, стежина виводить до величезної кам’яної скелі, яку ледве видно крізь букові дерева. Далі скелі будуть увесь час ліворуч в напрямі руху. Наша стежина повільно завертає вліво на південь і підходить до невеликого джерельця. Гора Обавский Камень(980 м.) Вид с восточного склонаЗвідси добре видна могутня п’ятдесяти метрова кам’яна стіна. Від джерела проходимо 100 м в південному напрямі та йдемо потім на північний схід (курс 63°) у бік скель. Через 130 метрів досягаємо плоскої частини гори, біля хреста звертаємо праворуч, проходимо 180 м точно на південь і виходимо на вершину Обавського Каменю (980 м.н.р.м.). Серед маленьких берізок тут збереглися залишки фундаменту, на якому колись був встановлений знак найвищої точки вершини.
Плоска частина вершини оточена лісом майже по усьому периметру. Тільки східна частина гори уривається прямовисною скелею, утворюючи чудовий оглядовий майданчик. Перед поглядами “прибульців” відкривається вододільний хребет Синяк, що тягнеться з півночі на південь. За його, зарослими деревами, вершинами лежать ліси і землі Свалявського району.
Повертаємося на початок маршруту тією дорогою, яка привела нас на вершину. Перед підходом до санаторію (за 150 метрів до перших будівель) дещо змінимо спуск, пройшовши трошки довше лісовою дорогою до струмка і опустившись дорогою з більш пологим схилом. Далі виходимо на мощену дорогу і через 500 метрів завершуємо похід.
Дістатися до початку маршруту – санаторій “Синяк” можна таким чином. Скористаємося міжнародною дорогою Чоп – Київ М06 чи Е50. На підході до селища Чинадієво згорнемо з дороги на покажчику “Синяк”, потім проїхавши другорядною дорогою 0.5 км повернемо вправо у бік с.Синяк (північний напрям, автодорога Т 07 25). Від цього повороту до в’їзду в санаторій “Синяк” 9 кілометрів.

Коментувати

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com