Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

ГЕОЛОГІЧНІ ПАМ’ЯТКИ УКРАЇНИ. ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ.

Закарпатський внутрішній прогин, Мукачівська западина

Іршавський р-н, південна околиця смт Ільниця

48° 19′ 37″ пн. ш.; 23° 05′ 20″ сх. д.

Кар’єр. Площа 2 га

Стратиграфічний, мінералогічний.

На південно-східній околиці смт Ільниця розташоване Ільницьке родовище лігніту і кар’єр глибиною до 10 м з його видобутку. Кар’єром під глинисто-галечними відкладами нижньочетвертинного віку потужністю 5-7 м розкритий пласт бурого вугілля (слабовуглефікованого лігніту) пліоценового віку потужністю до 2 м.

Серед вугілля збереглися фрагменти кори дерев (береза) та їх стовбурів. Зрідка трапляються знахідки шишок хвойних порід. Повалені висохлі дерева, гілки та їх фрагменти зносились з навколишніх вулканічних гір водами річок та струмків в Іршавську котловину. Тут вони накопичувались, перекривались теригенними відкладами і перетворювались на лігніт. Ільницьке штучне відслонення лігніту є найбільшим на Закарпатті. Воно характеризує собою післявулканічну стадію розвитку Закарпатського прогину.

Екологічний стан задовільний.

Під’їзд автотранспортом, 500 м на південь від дороги Ільниця-Білки. Юридично об’єкт як геологічна пам’ятка не оформлений.

Пропонується надати йому статус геологічної пам’ятки регіонального значення.

Джерело: Геологічні пам’ятки України: У 3 т. / В.П. Безвинний, С.В. Білецький, О.Б. Бобров та ін.; За ред. В.І. Калініна, Д.С. Рурського, І.В. Антакової. — К.: ДІА, 2006. — Т. І. — 320 с.

Коментувати

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com