ВУЛКАНІЧНИМИ КАРПАТАМИ.
Геологія вчить нас заглядати в глиб часів та допомагає пояснити зміни земної поверхні тими процесами, які відбуваються на наших очах постійно… Геологія вчить нас дивитися відкритими очима на навколишню природу й розуміти історію її розвитку.
Академік В.А. Обручов
Карпати – чудовий гірський хребет, що очікує дослідників, любителів краси природи, що очікує геологів, які піднімуть хвилю досліджень та перетворять Карпати в країну майбутнього.
Академік А.Є. Ферсман
Гряда Вулканічних Карпат – одна із наймальовничіших в гірській системі Українських Карпат. В околицях древніх вулканів розташовані мінеральні джерела, здравниці, зустрічаються виходи на поверхню порід, з яких можна скласти цікаву мінералогічну колекцію.
Доктор геолого-мінералогічних наук Е.А. Лазаренко популярно розповідає про геологічну будову, корисні копалини та пам’ятники вулканізму Закарпаття. Описані маршрути до найцікавіших родовищ мінералів.
В кінці книги наводяться відомості про пам’ятки природи, які своєю появою зобов’язані вулканічній діяльності в минулому, та короткий словник геологічних термінів.
Видання розраховане на туристів, краєзнавців, учнів, студентів геологічних та географічних факультетів, учителів – широке коло читачів.
Зміст
Передмова
Геологічний розвиток та будова Карпат
Подорож в глиб століть
Долиною річки Уж
Слідами древніх рудокопів
Кварц або діамант!
В урочищі Смерековий камінь
Берегівське низькогір’я
Вишківська ртуть
Кришталеві палаци в Солотвині
Біля «центру» Європи
Вилилась на дно морське лава …
Екскурсії вулканічним Карпатами
Вулкан … В центрі Ужгорода
У підземному царстві вулкана
Невицьке
До древнього кратера
Таємничі лійки
Долина здравниць
Водоспад Скакало
Урочище Синяк
На Обавський камінь
Синє озеро
Загадка поодинокої гори
Зачарована долина
В краю золотистих грон
Долина нарцисів
Морське око
Угольський заповідник
Звіринець у Буштині
Короткий словник геологічних термінів
Література
Джерело: Лазаренко Э.А. По вулканическим Карпатам. Путеводитель. – Ужгород: Карпаты, 1978. – 96 с.
Переклад О.Цапулича
Книга настільки мене зацікавила, як туриста та краєзнавця, що вирішив перекласти її на українську. Мені, а можливо й ще комусь, так буде зручніше. Найбільше вразила історія про Королівський винний підвал в Ужгороді. Потім в ньому був відомий ресторан “Скала”, який згадують багато людей, що побували у 70-ті в Ужгороді. Тепер це невеличкий магазинчик, який розмістився на початку входу в підвал. Що ж трапилося?
Коментувати