ЛІЧЕНІ ЕКЗЕМПЛЯРИ!
Так, буквально лічені екземпляри арума плямистого залишилися в листяних лісах Закарпаття. Рослина з родини ароїдних, тобто з тієї самої, що населила тропіки і ліанами, і епіфітами, і деревами, а в нас відома лише трав’янистими видами. Про один із них — образки болотні — була вже мова. Щодо арума, відомого на Україні ще під назвою кліщинець, то він представлений чотирма видами, з яких у Карпатах, і то вкрай рідко, трапляється лише арум плямистий.
Арум плямистий (аронник пятнистый) —
Arum maculatum L.
Родина: ароїдні — Araceae
Хоч арум плямистий і не став “надбанням” Червоної книги і про нього пишуть не часто, в умовах Карпат він настільки рідкісний, що оберігати доцільно кожну його рослину. А для цього ми повинні розпізнавати її в багатій карпатській природі. Це багаторічник я бульбовидно потовщеними отруйними коренями. Листки стріловидно-конієвидні, дуже часто з червоними плямами, на довгих черешках. Квітки одностатеві, без оцвітини, обгорнуті ланцетовидним покривалом, яке зсередини зеленувате, зовні коричнювате, по краях пурпурове з темними плямами. Початок вдвічі коротший від покривала, придаток фіолетовий, на тонкій блідо-жовтій ніжці. Цвіте у квітні — червні.
Крім Закарпаття, цей вид у нашій країні поширений у Південній і Середній Європі, зустрічається на вологих грунтах у лісах північної частини України, в Молдавії, Грузії.
Джерело: В.І.Комендар, П.М. Скунць, М.Ю.Гнатюк Зелені перлини Карпат. – Ужгород: Карпати, 1985.- 88с
Коментувати