Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

Цибуля ведмежа (Allium ursinum L.). Російська назва — лук медвежий; місцева — левурда, лук медвежий, цибуля медвежа, чісник лісовий, чісник повітрулин.

Багаторічна трав’яниста рослина з родини лілійних (Liliaceae), що досягає до 20—40 см заввишки. Стебло пряме, тригранне або напівциліндричнє, виповнене, перевищує листки, рідше однакової з ними довжини. Листків 2, рідко 1 або 3 з еліптично-ланцетними гострими пластинками, біля основи раптом звуженими в черешок, який дорівнює пластинці або довший від неї. Суцвіття півкулясте або майже кулясте, інколи пучкувате: квітконіжки довші за білувату або блідо-рожеву оцвітину.

Плід — кругляста коробочка, здебільшого з однією насіниною в кожному гнізді. Цвіте в травні.

Росте в тінистих листяних лісах, на багатому перегноєм вологому грунті, особливо в букових лісах, утворюючи іноді густі зарості на кілька гектарів.

Для лікування використовують цибулини, які містять аскорбінову кислоту і ряд інших речовин; має бактерицидні властивості.

Застосовується в сирому, соленому і маринованому вигляді при цинзі, артеріосклерозі, посилює перистальтику кишок, при лікуванні трихомонадних кольпітів.

carpaty.net

Цибуля ведмежа.

Джерело: Комендар В.І. Лікарські рослини Карпат. Карпати.Ужгород 1971

Коментувати

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  https://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com