ПОРОГИ НА РІЦІ УЖ
Красиві скельні виступи, що перегороджують течію річки утворені виходами осадових порід крейдового та палеогенового віків, так званим флішем, до складу якого входять пісковики, алевроліти, аргіліти, гравеліти, вапняки та мергелі, що утворюють однорідні в літологічному і віковому відношеннях комплекси – світи.
Осадові гірські породи утворилися на земній поверхні внаслідок вивітрювання та перевідкладення більш давніх порід різного походження, випадіння речовин із розчинів, нагромадження решток рослинних і тваринних організмів та продуктів їх життєдіяльності, вулканічного матеріалу. Осадові гірські породи покривають понад 2/3 поверхні Землі.
Пісковики за складом поділяють на: кварцові, кварцово-польово-шпатові, кварцово-глауконітові, глинисті, вапнисті, гіпсоносні. Пісковик може бути різного кольору, але переважає сірий, жовтувато-сірий або білий, рідше червонуватий.
Флішові породи часто покриті четвертинними відкладами різного характеру і потужності. Вони охоплюють наймолодший сучасний геологічний покрив, який залежно від його хімічного складу і потужності впливає на характер рослинного покриву. Територія НПП розташована в зоні поширення низько гірських хребтів Східних Бескидів. Схили та вершини цих хребтів сформовані внаслідок препарування локальних, відмінних за віком геологічних структур. Залежно від характеру рельєфу та висоти над рівнем моря у геоморфологічній будові вичленовуються чотири рівні: прирічковий нижній, прирічковий верхній, підполонинний та полонинний. Кожен з них відзначається своєрідною морфологічною структурою та характерним типом рослинного покриву.
Информация: Ужанский национальный парк
Адрес : 89000 Украина, Закарпатская область, пгт . Березный, ул . Независимости, 7,
Тел./факс: (03135) 2-10-37
e-mail: uzhanskij@gmail.com, web: www.unpp.com.ua
Коментувати