Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області враховуючи пропозиції громадських організацій наукового спрямування та науковців краю готує до порядку денного сесії обласної ради питання про затвердження Переліку судинних рослин, що підлягають особливій охороні в Закарпатській області. Проект рішення передбачає вжиття відповідних заходів щодо активізації їх охорони та збереження, створення умов для їх відновлення.

Мотивація такої пропозиції полягає в зростанні антропогенного навантаження на велику кількість видів рослин в області. Науковці констатують, що спостерігається скорочення їх природних місць зростання, зменшення чисельності, що у майбутньому може привести до загрози зникнення.

25 лютого 2011 року в держуправлінні відбулося засідання обласної комісії із затвердження Переліку судинних рослин, що підлягають особливій охороні в Закарпатській області під головуванням заступника начальника держуправління Михайла Гайдура. У засіданні взяли участь науковці УжНУ та природоохоронних установ краю. Науковий співробітник Міжвідомчої науково-дослідної лабораторії охорони природних екосистем УжНУ Роман Кіш спираючись на багаторічні власні дослідження та на найновіші дослідження своїх колег, ґрунтовно описав кожен вид, що підлягає занесенню до «Регіонального червоного списку». До списку ввійдуть рідкісні види, які зустрічаються на території України тільки у Закарпатті, або відомі лише кілька місць їх зростання. Багато видів зустрічаються тільки в Криму і у Закарпатській області. Чимало є таких видів, що згодом будуть запропоновані до «Червоної книги України» та розглядатимуться як ендеміки Карпат.

“Червона книга України” є законодавчим забезпеченням охорони рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення видів рослинного світу, до останнього видання якої (2009) внесено 612 видів вищих судинних рослин. З них 213 видів (більше третини) зростають на території Закарпатської області.

За словами начальника держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрія Погорєлова, перелік видів, які внесені до Червоної книги України, частково охоплює видовий склад флори Закарпаття. «Багато видів, звичайні на іншій території України є рідкісними в області, – каже головний еколог області.» Підготовлений вченими Ужгородського національного університету список судинних рослин області, що підлягають особливій охороні (регіональний “червоний” список) обліковує 321 види. Доцільність затвердження зазначеного списку підтверджено також науковим обґрунтуванням Міжвідомчої науково-дослідної лабораторії  охорони природних екосистем УжНУ.

Рішення обласної ради забезпечить умови покращення охорони, збереження та відтворення рідкісних і зникаючих видів судинних рослин створення умов для їх відновлення та врахування при виконанні господарських заходів.

Джерело: Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області

Tags: , ,

Коментувати

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com