КНИГА ВЕСЕЛОЇ МУДРОСТІ. Переднє слово Дмитра Білоуса.
Якщо пошукаєш у книгах мудрості уважно, то знайдеш велику користь для душі своєї.
Нестор
Літописець Київської Русі (1056—1114)
Ця книга творилась багатьма людьми протягом багатьох віків. У ній зібрано безліч усмішок, анекдотів, жартів, афоризмів, приказок, гострих та дотепних висловів як безіменних авторів, так і людей зі світовими іменами.
Розгорни цю книгу, читачу,— і твоїми мудрими співбесідниками стануть титани людської мислі, державні мужі і філософи, літератори і митці, видатні діячі світової культури. Світовий гумор зберігав влучні сентенції, веселі історії, приписувані великим людям. У багатьох народів є навіть свій улюблений герой казок, анекдотів та переказів: у болгар – це хитрий Петро, у східних народів — мулла Насреддін, у німців — барон Мюнхгаузен.
Немало мудрих веселощів пов’язано з іменами славетних і на Україні. Це цілі цикли розповідей навколо імен Григорія Сковороди, Тараса Шевченка та інших великих наших земляків.
Упорядник використав багато письмових джерел, в тім числі рідкісних видань збірок сатири і гумору, наших і зарубіжних; У пригоді стали також періодичні видання — газети, журнали — і усні розповіді.
Уже самі назви розділів збірника—«Серйозно про сміх», «Усмішки поважних людей», «Без жартів» (справи літературні), «Таланти й шанувальники», «Ох, ці жінки!», «Сімейна проза» — дають уявлення про характер матеріалу та його різноманітність.
Така книга (і в такому обсязі) виходить, власне, вперше, її з повним правом можна назвати «Книгою веселої мудрості».
Дмитро Білоус
Джерело: Книга веселої мудрості. Видавництво “Радянський письменник”, Київ, 1968.
Коментувати