ВІДСЛОНЕННЯ МАРМУРУ ТА ДОЛОМІТУ.
ГЕОЛОГІЧНІ ПАМ’ЯТКИ УКРАЇНИ. ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ.
Внутрішні Карпати, Мармарошський кристалічний масив
Рахівський р-н. с. Ділове, лівий приток струмка Білого (Малий Розсош)
47° 55′ 08″ пн. ш.; 24′ 12′ 54″ сх. д.
Кар’єри
Стратиграфічний.
У верхів’ях струмка Білий (лівий приток р. Тиса) на його лівому борту в мальовничій місцевості розташовано два кар’єри. В нижньому (північно-східному) кар’єрі серед вуглисто-хлорит-серицитових кристалічних сланців берлебашської світи венду-нижнього кембрію відслонені білі, світло-сірі мармури. В верхньому (південно-західному) кар’єрі розроблялись брекчієвидні доломіти верхнього девону-нижнього карбону (нижня частина кузинської світи), що залягають в товщі філітів. Вік товщі філлітів визначено за мікрофітофоссіліями на території Румунії. Відслонення є типовими для карбонатних частин розрізів берлебашської та кузинської світ і має наукове значення. Екологічний стан добрий.
Під’їзд автотранспортом — 3,5 км на схід від центру с. Ділове. Юридично об’єкт як геологічна пам’ятка не оформлений. Пропонується надати йому статус геологічної пам’ятки державного значення.
Джерело: Геологічні пам’ятки України: У 3 т. / В.П. Безвинний, С.В. Білецький, О.Б. Бобров та ін.; За ред. В.І. Калініна, Д.С. Рурського, І.В. Антакової. — К.: ДІА, 2006. — Т. І. — 320 с.
Tags: геологія
Коментувати