НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЛАН УПРАВЛІННЯ БАСЕЙНОМ Р. ТИСА – УКРАЇНА. ГОЛОВНІ ВОДОГОСПОДАРСЬКІ ПРОБЛЕМИ.
Проект Європейського Союзу “Посилення підтримки відомствам України, відповідальним за впровадження Дунайської та Рамзарської Конвенцій” |
2. ХАРАКТЕРИСТИКА РІЧКОВОГО БАСЕЙНУ ТИСИ
2.5 Головні водогосподарські проблеми
В результаті проведення аналізу стану басейну річки Дунай були визначені наступні головні водогосподарські проблеми або істотні тиски:
- Забруднення поверхневих та підземних вод органічними речовинами
- Забруднення поверхневих та підземних вод поживними речовинами
- Забруднення поверхневих та підземних вод небезпечними речовинами
- Гідроморфологічні зміни
Саме ці проблеми (тиски) включено до Плану управління міжнародним річковим басейном річки Дунай 2009 року, який охоплює і територію України (Верхня Тиса, Верхній Прут і Сірет та дельта Дунаю), а програма заходів орієнтована на вирішення цих проблем.
План інтегрованого управління річковим басейном Тиси, який було розроблено на відміну від Плану для Дунаю на більш детальному рівні, включає в себе проблеми (тиски), що притаманні всьому Дунайському басейну і також відображає специфіку басейну Тиси. Визначено, що басейновою проблемою є кількісні аспекти водних ресурсів, а саме: паводки та внутрішні води, посухи та дефіцит води, зміна клімату. Що стосується забруднення повеневих вод небезпечними речовинами, то увагу зосереджено на гірничо-видобувній промисловості, що історично має велике значення в усіх країнах басейну Тиси.
Національний План управління річковим басейном Тиси має відображати вже визначені для Дунаю та всієї Тиси водогосподарські проблеми (тиски) та місцеву специфіку. Було визначено, що для української частини басейну специфічними проблемами є інвазійні види живих організмів та засмічення русел та заплави річок.
Національний план управління басейном ріки Тиса – Україна (версія 3.0)
Виготовлено в рамках проекту Європейського Союзу “Посилення підтримки відомствам України, відповідальним за впровадження Дунайської та Рамзарської Конвенцій”
Коментувати