Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

У 1989 р. Рада керуючих Програми розвитку ООН (ПРООН) рекомендувала відзначати 11 липня як Всесвітній день народонаселення (рішення ПРООН 89/46). Ведучи відлік від 11 липня 1987 р., коли чисельність населення світу перетнула позначку 5 мільярдів мешканців, цей День має на меті загострити увагу на невідкладності і важливості питань, пов’язана з народонаселенням, зокрема, в контексті планів і програм загального розвитку і необхідності пошуків вирішення цих проблем.

Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) – одна з провідних агентств системи ООН, яке надає допомогу країнам, що розвиваються, і країнам з перехідною економікою у сфері репродуктивного здоров’я та народонаселення. Від початку своєї діяльності в 1969 році фонд виділив допомогу країнам, що розвиваються країнам у розмірі 6 мільярдів доларів. ФН ООН співпрацює з урядовими та неурядовими організаціями у більш ніж 140 країнах світу. Поточне завдання фонду – успішне проведення країнами світу чергового десятирічного раунду переписів населення.

У 2000 році чисельність населення Землі становила більше 6-ти мільярдів осіб, і буде рости не менше, ніж на 78 мільйонів чоловік щорічно, принаймні, протягом наступного десятиліття. За оцінками ООН, в 2050 році чисельність населення Землі становитиме майже 9 мільярдів особи.

Однак український внесок у наведену цифру, як передбачають і вітчизняні, і зарубіжні демографи, матиме мінусову позначку. За їх розрахунками, кількість населення нашої держави не зросте, а, навпаки, зменшиться на 30 – 40 відсотків.

Невтішні прогнози, на жаль, мають під собою серйозне підгрунтя. У нас один з найвищих у Європі показник смертності. І, що особливо небезпечно, він стабільно високий серед молоді. Наркоманія, алкоголізм, незбалансоване харчування породжують безліч супутніх їм хвороб. Українське суспільство ніяк не вибереться із затяжних соціального та демографічного криз. Мільйони наших співвітчизників змушені виїжджати на заробітки за кордон. Чимало з них виконують там найбруднішу, найважчу роботу. У таких умовах розвалюються сім’ї, піддається найважчим випробуванням моральний стан цих людей. Молоді сім’ї не хочуть або просто бояться народжувати більше однієї дитини.

XXI сторіччя може стати викликом людству, якого ще не знала світова історія. Усі головні глобальні проблеми людства так чи інакше пов’язані з проблемою зростання населення планети, який ніколи раніше не збільшувався такими швидкими темпами.

Загальне зростання населення важко відбивається на земних ресурсах і навколишньому середовищі, часто зводячи нанівець зусилля в галузі розвитку. Організація Об’єднаних Націй різними способами аналізує співвідношення між населенням і розвитком, роблячи в останні роки особливий акцент на правах жінок і важливості підвищення їх статусу, оскільки ця проблема повинна стати ключовою у досягненні прогресу в соціально-економічному розвитку.

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com