Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

Тячівський район має всі необхідні передумови для розвитку туризму. На практиці ж власники закладів, які працюють у цій сфері, стикаються з безліччю проблем.

Для того, аби налагодити діалог між владою та підприємцями, спільними зусиллями окреслити можливі шляхи розвитку туризму напередодні відкриття сезону, відбулася спільна нарада постійної комісії районної ради з питань молодіжної політики, спорту, туризму та рекреації та представників туристично-рекреаційних закладів району, фахівців райдержадміністрації, голів органів місцевого самоврядування, керівників районних служб.

Одним із пріоритетів соціально-економічного розвитку району є туризм. 30 грудня минулого року на сесії районної ради була прийнята Програма розвитку району на 2011-2015 рр., яка є продовженням попередньої. Тому  головне наше завдання зараз – визначити основні проблеми у розвитку туризму та накреслити подальші дії.

На думку експертів, найближчим часом спостерігатиметься тенденція до збільшення вартості послуг, котрі надаватимуть туристичні заклади. Найбільш привабливими ж для туристів стане так званий «бюджетний» відпочинок. А найбільш затребуваним може виявитися «зелений» туризм. Основні чинники, які можуть привабити відпочивальників з різних куточків країни, – це унікальна природа, культурно-історичний спадок.

Треба попрацювати над створенням відповідного іміджу району. На жаль, проблематичною є туристична інфраструктура. А серед проблем спеціалісти називають відсутність стратегії розвитку туризму в районі, відсутність координації дій між власниками туристичних об’єктів, відсутність цілісного планування, недостатня кількість соціокультурних фестивалів, відсутня система взаємної реклами. Шляхи – створити бренд «Відпочивайте у Тячівському районі».

Найбільш перспективними видами туризму фахівці вбачають сільський, спелео-, кінний, військовий туризм. На їх думку, необхідне професійне об’єднання учасників туристичного ринку, метою якого стало би створення і просування ефективного туристичного бренду Потисся, навчання персоналу, створення системи рейтингу тощо.

Серед рекомендацій – проведення конкурсу «Сім чудес Тячівського району», гастрономічних фестивалів із популяризацією народних промислів, створення єдиного маркетингового ресурсу та веб-сайту.

Туризм – важливий сектор економіки, бо у 2008 році обсяг наданих послуг турбазами становив 4,9 млн. грн., у 2009 – 8,3 млн. грн., у 2010 р. – 9,9 млн. грн.

Вся узагальнена інформація стосовно відпочинку в районі сконцентрована у туристично-інформаційних центрах, котрі розміщені у Тячеві, Солотвині та Тернові. В районі вже розпочала роботу робоча група з перевірки готовності закладів до туристичного сезону.

Наразі туристичний бізнес перебуває у перманентній кризі. Зростання цін стримує його розвиток. Тому слід об’єднати дії суб’єктів цієї діяльності, влади та місцевого самоврядування, аби не втратити позицій. Піший та автомобільний туризм розвиваються без допомоги з боку держави, тому потрібно лише промаркувати маршрути та подбати про інформаційне забезпечення.

Джерело:  Закарпатська облрада

Tags:

Коментувати

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com