Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

Українські Карпати це територія з унікальною природою, багатою як на ландшафтне, так і на біологічне різноманіття. В одному з мальовничих куточків цього регіону 5 січня 1989 року за постановою уряду було створено національний природний парк “Синевир”, площа якого займає 40400 га. Таким чином здійснилась мрія фахівців та ентузіастів-природолюбів, які постійно клопотали про створення НПП “Синевир”. Першочерговим завданням нацпарку є охорона й відтворення природних екосистем, а також науково-дослідна робота.

За обліковими даними у флорі цього унікального куточку Карпат налічується біля 900 видів вищих судинних рослин. Вони об’єднуються у п’ять відділів та 107 родин. Переважають молоді філогенетичні групи відділу покритонасінних.

Серед різноманіття рослин, які ростуть в цьому краї, є й рідкісні види, що занесені до Червоної книги України. Це передовсім тис ягідний, лунарія оживаюча, арніка гірська, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, осока малоквіткова тощо. Однак, найбільшим багатством НПП “Синевир” є ліси. Вони займають значні площі і складаються в основному з ялини, ялиці, бука, ясеня.

Багатий на різноманіття й тваринний світ нацпарку. Він представлений типовими видами фауни Карпатського регіону. Тут водяться такі рідкісні види як борсук, рись, кіт лісовий, бурозубка альпійська, глухар, орел-беркут та інші.

Спілкування з природою – це те, чого так часто прагне людина, аби відірватися від повсякденних турбот, відпочити фізично й морально, набратися нових сил і енергії… НПП “Синевир” з своєю живою природою дає таку можливість всім, хто завітає в цей прекрасний край.

Національний парк активно займається еколого-освітньою діяльністю: проводяться екологічні тренінги, бесіди з місцевими жителями і туристами. У регіоні створено громадсько-екологічне об’єднання “Синій Вир”, яке допомагає працівникам парку в цих питаннях і видає однойменну еколого-освітню газету, яка користується великою популярністю серед місцевих жителів.

На території національного парку діють шість лісництв, однак, найбільшим за площею є Син. Полянське. Воно ж є одним з найперших лісництв цього регіону.

НПП “Синевир” співпрацює з такими науковими установами як Ужгородський національний університет, Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка, Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. П. С. Пастернака та багатьма іншими, а в 2002 році роботою цієї природоохоронної установи зацікавились навіть представники місії ООН.

НПП “Синевир” приділяє велику увагу розвитку рекреації і туризму. В установі діє окремий відділ, який займається цими питаннями, а результат очевидний: будуються бази відпочинку, прокладаються нові туристичні маршрути…

У різні роки діяльності національного парку, його відвідували не тільки рядові туристи, але й відомі в Україні люди, які захоплювалися чарівною красою природи, добротою горян. Вдячні гості з різних куточків нашої держави залишили теплі відгуки в книзі відвідувачів, що зберігається в приміщенні виставки народних виробів НПП “Синевир”.

Джерело: Науково-популярне видання “Дивовижний край легенд”. Відповідальний за випуск: І.С.Дербак, Ю.Ю.Тюх.

Tags:

Коментувати

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com