Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

У стародавньому гірському містечку Рахові найстарішим з парків є лісопарк «Буркут», закладений на західній околиці ще в середині XIX ст. («буркут» —це джерело з мінеральною водою).

Щоб не змінити режим живлення ґрунтових вод, вирішили не знищувати навколишній ліс. Його лише розчистили й упорядкували. Тому і виник не дендропарк, а лісопарк. Площа цього лісопарку становить 5 гектарів. Розташований він на мальовничому схилі південної експозиції міста. Уздовж алей і окремими куртинами висаджені деякі інтродуковані види дерев. Особливо виділяються серед них сосни Веймутова, які тепер стали величезними гігантами. Ростуть неподалік від них старі модрини європейські, липи дрібнолисті. Старі карпатські ялини зеленими пірамідами піднеслись у різних частинах лісопарку. Вони тут старожили.

Лісопарк «Буркут» — цікавий приклад поєднання природних насаджень з естетичними вимогами паркової архітектури. Використання природних ландшафтів при мінімальній інкрустації їх штучними насадженнями і спорудами дає людині можливість зберегти красу рідного краю.

Джерело: Терлецький В. К., Фодор С. С., Гладун Я. Д. Ботанічні скарбниці Карпат. – Ужгород:Карпати. – 1985. – 136 с.

Tags: , , ,

Коментувати

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com