Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 


Прапор Дня Дунаю. Вишитий в Україні, він наразі подорожує країнами тисянського басейну та наприкінці опиниться у Відні, в штаб квартирі МКЗД.

Відзначається з 2004 р. з ініціативи Міжнародної комісії ООН з охорони басейну ріки Дунай.

У вересні 1991 року у Софії на зустрічі придунайських країн (близько 24 країн), національних та міжнародних неурядових організацій була започаткована Програма охорони басейну ріки Дунай. 29 червня 1994 року у Софії підписаний проект Конвенції щодо співробітництва з охорони та сталого використання ріки Дунай (Конвенція про охорону ріки Дунай). Пізніше ця конвенція була схвалена Організацією Об’єднаних Націй, Європейським Союзом та була створена Міжнародна комісія із захисту ріки Дунай – МКЗД (англійською – International Commission for the Protection of the Danube River – ICPDR).

У зв’язку х цим, щорічно з 2004 року, в червні місяці, в придунайських країнах проходить пан’європейський екологічний фестиваль. Цей захід є ознаменуванням чергової річниці з підписання Конвенція про охорону ріки Дунай. Він спрямованим на інформування та підвищення екологічної культури громадян.

Україна залучилася до проведення Дня Дунаю з 2007 року. В рамках цього свята на території Закарпаття проводиться дитячий фестиваль “Тиса – молодша сестра Дунаю”. У святі приймають участь понад сотні дітей з різних районів Закарпаття, а також з Прикарпаття. Також проводяться святкові заходи й в українській частині дельти Дунаю.

День Дунаю 2012 в Закарпатті відбувся в селі Квасово Берегівського району, а День Дунаю 2013 пройшов в Ужгороді, у Квасові та на Боржавських полонинах.

У 2011 році на конференції Міністрів охорони довкілля країн басейну Тиси (Україна, Угорщина, Словаччина, Румунія та Сербія), яка відбулася в Ужгороді, було підписано Меморандум про порозуміння “Посилення співробітництва у басейні ріки Тиса у напрямку імплементації Плану інтегрованого управління басейном ріки Тиса з метою підтримки сталого розвитку регіону”. Також на витоку ріки Тиси (Чорна Тиса) були встановлені меморіальні таблички від Тисянських країн, що знаменувало собою важливість співпраці між усіма країнами басейну цієї мальовничої річки задля її збереження.

Конференція Міністрів охорони довкілля країн басейну Тиси (Україна, Угорщина, Словаччина, Румунія та Сербія). Фото О.Цапулича

Більш детальну інформацію про діяльність Міжнародної комісії із захисту ріки Дунай можна отримати на сайтах www.danubeday.orgwww.icpdr.org та danubeforum.com

Tags: ,

Коментувати

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com