Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що мала місце в 1992 р. у Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН у 1992 році (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) прийняла офіційне рішення про проведення Всесвітнього дня водних ресурсів, який нагадує всім жителям планети про значення і важливість води і продовження життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. У цей день організація із захисту навколишнього середовища звертається до всіх держав, які існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національному рівні.

Основною причиною святкування в цей день є швидке зменшення запасів питної води. Метою проведення є підвищення рівня обізнаності щодо раціонального використання водних ресурсів, яке сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

У червні в 1999 р. у Лондоні на ІІІ конференції ЮНСЕД міністри екології та охорони здоров’я 35 європейських країн, в тому числі і Україна, підписали Протокол з проблем води та здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.

Щорічно, 22 березня ООН призначає конкретний підрозділ власної організації, який буде контролювати дотримання правил проведення Всесвітнього дня води. Щорічно в цей день піднімається нова проблема, пов’язана із забрудненням водних ресурсів на планеті, і звучить заклик до її вирішення. Але основні цілі проведення свята залишаються незмінними.

За визначенням Європейської економічної комісії ООН, держава, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тисяч м3 річного стоку на людину, вважається водонезабезпеченою. За запасами води, доступними для використання в Україні, в середневодні роки на людину припадає 1,09 тис.. м3, а в маловодні – 0,62 тис. м3 води. Централізованим водопостачанням забезпечено 65% українців: 83% – у містах, 26% у сільській місцевості. Водою з колодязів користується близько 11 млн. громадян України. За офіційними даними, 1,8 млн. колодязів забруднені. Понад 800 тисяч людей в 13 областях та АР Крим користуються привізною водою, часто низької якості. Централізованим водовідведенням забезпечено 53% населення України: 74% – у містах, та 9% – у сільській місцевості.

23 вересня 2003 під час 58-ої Генеральної Асамблеї ООН Президент України передав Генеральному секретареві ООН аналітичну доповідь «Цілі розвитку тисячоліття: Україна». У документі зазначено: «Ціль 3. Сталий розвиток довкілля: завдання 1. Збільшити на 12% частка населення, яка має доступ до питної води ». 3 березня 2005 Верховною Радою України прийнята Загальнодержавна програма «Питна вода України».

У 2010 році завершився вже шостий рік Міжнародного десятиліття дій ООН та ВООЗ “Вода для життя”, яке триватиме до 2015 року

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com