Регіональний інформаційний центр "Карпати"
enruuk
 

Щорічно 23 березня Всесвітня Метеорологічна Організація (ВМО), її члени в 188 країнах, а також світове метеорологічне співтовариство святкують Всесвітній метеорологічний день. У цей день відзначається набуття чинності в 1950 р. Конвенції ВМО, відповідно до якої була створена ця Організація. Згодом, а саме в 1951 р., ВМО отримала статус спеціалізованої установи системи Організації Об’єднаних Націй. Мета свята – акцентування важливості метеорології і метеорологічної служби у забезпеченні добробуту населення. Кожен рік вибирається нове гасло цього дня, яке покликане допомогти людям зрозуміти значення метеорологічної служби.

Гідрометеорологічна служба України, яка є членом-засновником ВМО з 1948 року, являє собою багатофункціональну розгалужену систему, що організаційно оформилася ще в 1921 році. Вона здійснює комплекс гідрометеорологічних спостережень і прогнозування, вивчення змін клімату, спостереження за забрудненням навколишнього природного середовища на базовій мережі. Систематичні цілодобові спостереження за станом погоди проводяться на 187 метеорологічних станціях, з яких 49 залучені до передачі даних у глобальну систему телезв’язку ВМО.

В Україні стихійні гідрометеорологічні явища завдають значної шкоди економіці і населенню. Паводки в гірських регіонах, штормовий вітер, засухи, ожеледі, сильні зливи з грозами – ось далеко не повний перелік гідрометеорологічних явищ, які практично щорічно призводять до матеріальних збитків, і, на жаль, супроводжуються людськими жертвами. Гідрометеорологи України успішно вирішують важливі державні завдання: забезпечують потреби економіки, вносять істотний внесок в захист навколишнього середовища і своєчасно попереджають про стихійні лиха.

Використання матеріалів сайта можливе лише при наявності активного посилання на  http://carpaty.net

Copyright © Регіональний Інформаційний Центр "Карпати" E-mail: carpaty.net@gmail.com